PORTFOLIO MANAGER(KA) SENIOR – SPRÁVA AKTIV INVESTIČNÍCH FONDŮ

AMISTA investiční společnost, a.s.
Uchovat hodnotu peněz je stále složitější. Natož majetek rozmnožit a příliš při tom neriskovat. Proto jsme tady. Pomáháme kvalifikovaným investorům vytvářet a udržovat investiční struktury vhodné ke dlouhodobému zhodnocení jejich majetku. Propojujeme zkušené investiční manažery s investory, kteří chtějí své peníze rozumně zhodnotit.

Zajímá vás svět investování? Jste zvídaví a iniciativní? Máte rádi práci v týmu a společné hledání řešení? Chcete se učit od inspirativních osobností – našich klientů – kteří už leccos vybudovali a pořád je žene kupředu touha po úspěchu?

Pokud odpovídáte ano, přidejte se k nám. Jsme AMISTA investiční společnost a.s., největší správce fondů kvalifikovaných investorů v ČR. Jsme součástí finanční skupiny J&T. Rosteme, a proto potřebujeme náš tým rozšířit o nové kolegy. Aktuálně hledáme zkušeného kandidáta do oddělení portfolio managementu.

PRACOVNÍ NÁPLŇ:

  • Samostatné vyhodnocování investičních příležitostí se zaměřením na nelikvidní tzv. private investments (především real estate, private equity, venture capital).
  • Zpracování a předkládání transakčních podkladů a investičních návrhů pro rozhodnutí investičních orgánů.
  • Koordinace různých stran účastných na investičním procesu s cílem zajistit efektivní realizaci investice, tzn. Intenzivní komunikace se zakladateli fondů, odbornými poradci, depozitáři a příslušnými úřady.
  • Průběžné sledování výkonnosti jednotlivých investic a příprava souvisejících dokumentů.
  • Úzká spolupráce s top managementem investiční společnosti i kolegy z ostatních oddělení (zejména obchod, administrace portfolia, řízení rizik, vypořádání a evidence, oceňování).
  • Sledování vývoje trhu v rámci dílčích investičních instrumentů.
  • Spolupráce při nastavování vhodných investičních/fondových platforem.
  • Mentoring juniorních kolegů.

Nejedná se o obchodní pozici v oblasti kapitálových trhů. Nehledáme obchodníka s cennými papíry.

JAKÝ UCHAZEČ BY SE NÁM LÍBIL?

  • Zvídavý, přemýšlivý, se zájmem o práci, kterou dělá, i lidi, se kterými ji dělá.
  • Analytický, avšak komunikativní, schopný si vytvořit a obhájit názor, nicméně otevřený argumentaci druhých.
  • Organizovaný, umí si určit si priority, rozumně samostatný.
  • S manažerským potenciálem a ochotou převzít odpovědnost.
  • Loajální ke kolegům a firmě.
  • S vysokoškolským vzděláním, nejlépe ekonomického směru.
  • S předchozí zkušeností ve finanční instituci, poradenství nebo auditu. Pozice není vhodná pro čerstvé absolventy.
  • S komunikativní znalostí AJ.
  • A ještě jeden důležitý předpoklad – pochopení pro specifika regulovaného byznysu. Naše podnikání podléhá regulaci ČNB (zvídavým doporučujeme před zasláním CV prozkoumat termín „ZISIF“), což na nás klade jisté administrativně-reportovací požadavky. Tím se lišíme od neregulovaných private equity fondů anglosaského typu, které se těší větší volnosti. Nám regulace přináší více „papírování“, s čímž by měl být kandidát srozuměn.

CO MŮŽETE (TAKÉ) OČEKÁVAT?

  • Férovou odměnu odpovídající vašim zkušenostem.
  • Příležitost odborného i kariérního růstu.
  • Zázemí stabilní finanční instituce s rozmanitým portfoliem klientů.
  • Příjemné pracovní prostředí v centru Prahy (Karlín).
  • Celofiremní akce, MultiSport kartu a cafeteria systém.
  • 5 týdnů dovolené.

Kontakt:

Hana Strnadová

Sokolovská 700/113a
18000 Praha 8
Česká republika

Pojďte do toho s námi

Díky, že jste dočetl/a až sem. Pokud se chcete ucházet o tuto pozici, odpovězte nám pomocí uvedeného formuláře.

Chcete se ohledně této pozice na něco zeptat? Napište nám.