Pevně danou kariérní cestu u nás prostě nemáme. A je to nesmírně dobře

Když si v J&T všimneme talentu, dáme člověku příležitost. Bez ohledu na to, na jakou pozici k nám nastoupil nebo jak je u nás dlouho. Díky tomu se u nás často potkáte s mladými lidmi, kteří to rychle dotáhli na vysoké posty včetně samotného boardu.

Obecně platný popis úspěchu podle nás neexistuje. A stejně tak je to i s kariérou. Každý to má postavené jinak, tak proč vnucovat svou představu ostatním? Když ale zaměstnáváte stovky lidí, přirozeně přemýšlíte nad tím, jak to ve firmě nastavit, aby u vás jednotlivci rostli, dařilo se jim a hlavně: aby je u vás práce dlouhodobě bavila.

Neklademe lidem pod nohy překážky

V minulosti jsme se naučili spoustu věcí. Jednou z nich je vnímání přesně definovaného kariérního řádu a kariérní cesty jako překážky profesního i osobního rozvoje člověka. Podle našich zkušeností se totiž lidé v takovém prostředí jen výjimečně odváží udělat něco nečekaného nebo odvážného. Místo aby byli v práci tou nejlepší verzí sebe sama, hlídají se a napínají síly, aby zapadli do příslušné korporátní škatulky.

Proto jsme v J&T dospěli k názoru, že kariérní možnosti postavíme jinak. Nastavujeme mantinely, aby všichni lidé věděli, jakými hodnotami se firma řídí – co je správné a co už ne. A investujeme spoustu času, abychom opravdu dobře poznali každého jednotlivce a zjistili, v čem vyniká a kde jsou jeho slabiny. Když člověka pochopíme, v rozvoji ho podporujeme, třeba právě tím, že mu svěříme velký projekt nebo klienta.

Každý si vybírá svou cestu

Záměrně ale zaměstnancům necháváme prostor, aby se sami rozhodli, jestli:

  • skočí po každém druhém menším projektu,
  • přisvojí si jeden velký a u něj zůstanou delší dobu,
  • nebo budou kvalitně odvádět svou běžnou práci, ale porostou o něco pomaleji.

Je tedy na každém, jestli půjde cestou specializace, stane se z něj univerzál, který zná hned několik oborů, nebo se bude v hierarchii firmy posouvat výš a výš.

Jak náš byznys, tak vztahy jsou velmi osobní. Stejně tak individuální je kariérní růst každého zaměstnance J&T. Nepovyšujeme podle tabulek nebo let strávených v kanceláři. Zajímají nás výsledky, drive, přínos firmě nebo feedback od klientů a kolegů. 

Ať už máte na srdci cokoliv. Posloucháme

Promluvme si o vašich snech, zkušenostech, J&T nebo praktických věcech ohledně možné spolupráce.

FORMULÁŘ