Větší prostor pro talentované umělce

Výtvarné umění

S galerií Rudolfinum spolupracujeme na pořádání vstav zajímavých umělců jak ze zahraničí, tak především z Čech a Slovenska. Jsme dlouholetm partnerem ceny Jindřicha Chalupeckého, která představuje nejvznamnější ocenění pro současné mladé české umělce. Ve spolupráci s ART+ sledujeme vývoj uměleckého trhu v ČR a zveřejňujeme J&T Banka Art Index, který je žebříčkem stovky nejvíce viditelných českých umělců narozených po roce 1950. Potenciální sběratelé a investoři mají díky němu lepší možnost zorientovat se na současné výtvarné scéně. V souvislosti s tímto žebříčkem pořádáme největší výstavu současných umělců s názvem J&T Banka Art Index Pop-up.

Móda

V roce 2019 jsme se stali partnerem prvního ročníku mezinárodního filmového festivalu módy ASVOFF (A Shaded View on Fashion Film). Vítězem se stal krátký film Dolls od režiséra Jakuba Gulyása. Ten porota ocenila především pro osobitý styl uměleckého zobrazení módy.

Hudba

J&T spolupracuje s koncertním mistrem Josefem Špačkem, kterému jsme pomohli s organizací řady recitálů a s vydáním alba. Speciální edice vinilových desek pak byla určená pro klienty naší banky. Dlouhodobě spolupracujeme s Českou filharmonií a vedle klasické hudby podporujeme i další žánry, například jazz.

Balet

Již po několikáté jsme podpořili mezinárodní festival moderního baletu Chorea. Na nábřeží Dunaje, pod širým nebem, se tak poprvé na Slovensku představili světoznámí Ballet Nacional de Cuba, Victor Ullate Ballet Madrid či Bangkok City Ballet.