Co nás baví

O víně s Vlastou Nešetřilem

3. 3. 2021Vlasta Nešetřil, šéf společnosti J&T Leasing, a zároveň člen představenstva Vinařství Kolby a nyní i jednatel Vinařství Reisten, hodnotí uplynulý rok a ve zkratce ukazuje plány na další období.

ROK 2020 - dobrá sklizeň, ale propad tržeb

Máme za sebou náročný rok s  velkým propadem tržeb. Hlavně segment HORECA (segment hotelnictví a různých druhů gastronomických provozů) v roce 2020 strádal kvůli korona-krizovým omezením a bohužel je tento segment pro obě vinařství poměrně důležitý. Snad dojde v roce 2021 ke zlepšení.

Sklizeň roku 2020 dopadla velmi dobře – i když nám nemohli pomáhat zaměstnanci se sběrem - věřím, že v roce 2021 už zase budeme organizovat brigády. Kvalita hroznů byla nadprůměrná, i když chladnější podzim nevytvořil optimální podmínky pro generování cukrů. Takže vína budou svěží, se šťavnatou kyselinkou a maximálně v pozdním sběru.

Kvůli tomu, že prodeje v roce 2020 váznuly, tak jsme část produkce hroznů prodali, abychom zbytečně nepřeplňovali sklady.

Na rok 2021 – máme spoustu plánů, a tady jsou ve zkratce…

  1. Dostavba vinařství Kolby – v roce 2021 se rozjedou stavební práce, které mají za cíl výstavbu nové haly suchého skladu a rekonstrukci stávajících budov vinařství Kolby. Výsledkem budou nové klientské prostory – obchod, vinotéka, degustační místnost, terasa před vinařství.
  2. Dostavba vinařství Reisten – podobně, jako v případě Kolby, budeme na Reistenu budovat klientské prostory – nádhernou 200 m2 velkou terasu s výhledem na Pálavu, Maidenburg  a Novomlýnské nádrže, shop s vinotékou a degustační místností. Upravíme i okolí vinařství a zlepšíme podmínky pro parking.
  3. Rekultivace vinice Kolby – zahajujeme velký a náročný projekt obnovy vinice Kolby, který bude trvat přibližně 10 let. Některé části vinohradu zahustíme, v některých rovnou vyměníme stávající odrůdy. Cílem je zvýšení produkce vinice a odrůdové přizpůsobení se klimatickým podmínkám i obchodním trendům.

Těšíme se, je toho před námi hodně.

VN

J&T Wine Holding má v současnosti 2 vinařství - Kolby s 37 hektary vinic a vinařství Reisten. Vedle investic do révy a vinic samotných investuje také do oblasti zpracování vína, jeho distribuce a v neposlední řadě i obchodu. V budoucnu nabídne investiční příležitosti rovněž klientům bankovního holdingu a vhodně tak doplní portfolio nabízených investičních možností.