Fandíme koním

Do Prahy míří špičkoví parkuroví jezdci z dvaceti zemí.

19. 8. 2020



Po dvanácti letech se vrací Pohár národů do České republiky. A J&T Banka je zase u toho.

Obrovský zájem o start na mezinárodních parkurových závodech CSIO3* Prague Cup, které bude hostit od 20. do 23. srpna Chuchle Arena Praha, zaznamenávají organizátoři z Czech Equestrian Teamu. Do české metropole míří jezdci z dvaceti zemí světa.

Dvanáct let Praha, ani žádné jiné město v České republice, nezažila parkurový mítink, během něhož se koná atraktivní Pohár národů Mezinárodní jezdecké federace (FEI). Naposledy se tak stalo v roce 2008 na Císařském ostrově v Praze. Letos v srpnu se do české metropole sjede naprosto mimořádná konkurence. A J&T Banka bude jako dlouholetý partner parkurových závodů u toho.

Oficiální mezinárodní skokové závody CSIO3* Prague Cup lákají jezdce dvou desítek národností z vícero důvodů. Jedním z nich je zrušení série FEI Longines Nations Cup (v letošním roce jsou v kalendáři pouze tři závody CSIO v kategorii seniorů). Dalším důvodem je rozhodně možnost splnění tzv. MER, Minimum Eligibility Requirements, pro olympijské hry. Navíc posunutím olympiády vznikla pro ty, kdo mají tento minimální limit pro účast v Tokiu splněný již z roku 2019, nutnost splnit si ještě potvrzující výsledek. Zájem tedy potvrzují i jednotlivci.

Českou republiku bude v parkurovém Poháru národů, reprezentovat čtveřice jezdců Anna Kellnerová, Aleš Opatrný, Kamil Papoušek a Ondřej Zvára.