PRO STUDENTY - TRAINEE PROGRAMY

1

Máte rádi výzvy? Pak u nás máte obrovskou příležitost nastartovat svou kariéru. Během jednoho roku získáte klíčové zkušenosti a znalosti a zároveň uvidíte reálné výsledky své práce.
 
Trainee program je určen pro studenty posledních ročníků a absolventy vysokých škol. Skvělá příležitost pro nastartování vaší kariéry. Trainee zapojujeme do reálných projektů.

2

Naší předností je flexibilita - pomáháme každému Trainee individuálně dle jeho zájmu. Pracovní vytížení ladíme podle aktuálního rozvrhu. Vždy záleží na individuální domluvě v týmu.

NABÍZENÉ PROGRAMY

1

FINANCIAL TRAINEE PROGRAM - FULL TIME

 • Díky ročnímu programu získáte ucelenou představu o finančním fungování banky a finančním controllingu řízeného napříč skupinou J&T.
 • Díky účasti na reálných projektech se lépe zorientujete v jednotlivých finančních a ekonomických činnostech. Finanční účetnictví - kapitálová přiměřenost - výkaznictví - vývoj a testování oceňovacích modelů - controlling.

Profil úspěšného kandidáta

 • Absolventi/studenti finančně-ekonomického zaměření + min. 1 rok pracovní zkušenosti (i při VŠ), není podmínkou pracovní zkušenost v oboru  + selský rozum, strukturované a jasné vyjadřování, schopnost přicházet s novými nápady + možnost pracovat 40 hodin týdně (= plný úvazek). 
 • Financial trainee příležitosti otvíráme vždy na jaře. Během prázdnin pak  mezi sebe přivítáme několik nováčků.
2

TRAINEE PROGRAMY - PART TIME

 • IT/IS (Business Intelligence)
 • webová rozhraní
 • HR
 • Legal

Profil úspěšného kandidáta

 • Pro koho jsou trainee programy určeny: studenti 4. a 5. ročníků, čas 20 - 30 hodin týdně (=částečný úvazek).

Chcete k nám? Napište nám na jobs@jtservices.cz - programy otevíráme podle aktuálních projektů.

ZKUŠENOSTI ABSOLVENTŮ TRAINEE PROGRAMŮ
Pavel Havlíček
Pavel Havlíček
J&T Banka - řízení kreditních rizik

"Jako trainee jsem nastoupil na svoji první rotaci na ekonomický odbor, kde jsem se podílel na přípravě dat a zpracování výroční zprávy banky. Vzhledem k probíhajícímu auditu byly moje první týdny náročnější, ale o to víc jsem se toho naučil. Na druhou rotaci jsem byl vyslán na odbor finančních analýz do Bratislavy. Rotace na Slovensku mě mile překvapila velmi příjemným prostředím a různorodostí pracovní náplně. Po návratu do Prahy jsem nastoupil na odbor řízení kreditních rizik, který mě vyvedl ze světa bankovních čísel do světa nejrůznějších ekonomických subjektů a transakcí – aktivních obchodů banky. Na kreditu jsem nakonec i zůstal. Podílím se na analýze i strukturování zajímavých transakcí nejen na česko-slovenském trhu.

Výhodou trainee programu je, že se poznáte s více lidmi z různých oddělení. Ať se to na první pohled nemusí znát, oddělení mezi sebou celkem živě komunikují a spolupracují. Díky kontaktům pak jde vše snáz a dobré pracovní výsledky umí J&T ocenit."

Lukáš Formánek
Lukáš Formánek
J&T Services - controlling

"Financial trainee program jsem zahájil v oddělení controllingu J&T Services, kde se shodou okolností brzy uvolnila pozice Controllera. Na obě strany nám to fungovalo, tak jsem na controllingu rovnou zůstal. Dělal jsem analýzy všeho druhu a financial controlling pro několik společností. Postupem času jsem se dostal na, pro mne velice zajímavou, pozici “Project Manager” a mám na starost několik společností/projektů, ve kterých J&T drží podíl nebo je financuje. Pro tyto společnosti dělám valuace a monitoring, podílím se na transakcích, řeším případné financování a další ad-hoc potřeby ze strany těch společností, tak i ze strany J&T. Samozřejmostí je pravidelný kontakt s výkonným managementem J&T i externích společností. Financial trainee je skvělý způsob jak začít kariéru ve financích"

CHCI BÝT SOUČÁSTÍ J&T

Nenašli jste, co jste hledali? Neházejte flintu do žita. Pošlete nám motivační dopis, ve kterém nám sdělíte, proč právě vy byste se měl/a stát součástí našeho týmu a my se vám ozveme.

JAK PROBÍHÁ KOMUNIKACE S NÁMI

Co se stane, když do J&T pošlete CV:

1
 • Kandidátům, kteří nás zaujmou a odpovídají hledanému profilu, zavoláme a pobavíme se o pracovní náplni a jejich představě a očekávání. 
 • Při následných osobních pohovorech mapujeme znalosti a zkušenosti - diskuze na odborná témata, case study, analytické a logické uvažování. Primárně nás zajímá, jak kandidáti přemýšlí. Pohovoru se účastní v prvním nebo ve druhém kole manažer, který hledá do svého týmu posilu.
2
 • Se všemi kandidáty se následně spojíme telefonicky - ať už jde o zprávu kladnou nebo zápornou. V případě úspěchu ve výběrovém řízení, pak zbývá už jen domluvit termín nástupu.
 • S ostatními zůstáváme nadále v kontaktu, i když si aktuálně manažer vybral jiného kandidáta.
S KÝM BUDETE KOMUNIKOVAT?
Veronika Morávková
Veronika Morávková

Recruitment je pro mě možnost setkávat se s inspirativními lidmi, nahlédnout do jejich životních příběhů a prozkoumat, jak se ve své profesní kariéře rozhodují. Když se podaří propojit jejich aktuální očekávání s příležitostí, kterou jim můžeme v J&T nabídnout, mám radost a pocit, že moje práce dává smysl.